Laptopy łączą wyjątkową przenośną funkcjonalność z dużą wydajnością. Dzięki nim można pracować w dowolnym miejscu nie tracąc możliwości korzystania z zasobów, a po skończonej pracy łatwo je złożyć i schować.Sprawdź, który laptop najlepiej pasuje do Ciebie!

DELL Inspiron 15 5570 (55702739KTR1SSD) czy MSI GL72 (GL72 6QC-219XPL)

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam
DELL Inspiron 15 5570 (55702739KTR1SSD)
MSI GL72 (GL72 6QC-219XPL)
Remis

Cechy

DELL
DELL Inspiron 15 5570 (55702739KTR1SSD)
czy
MSI
MSI GL72 (GL72 6QC-219XPL)
PROCESOR
Rodzina procesora
Intel Core i5
Rodzina procesora
Intel Core i5
PAMIĘĆ RAM
Pamięć RAM
8GB
Pamięć RAM
8GB
KOMUNIKACJA
Napęd optyczny
Posiada wbudowany napęd optyczny
Napęd optyczny
Posiada wbudowany napęd optyczny
FIZYCZNE
Kolor
Czarne
Kolor
Czarne
EKRAN
Przekątna ekranu
15,6 cala
Przekątna ekranu
17,3 cala
Rozdzielczość ekranu
1920x1080
Rozdzielczość ekranu
1920x1080
DYSK TWARDY
Rodzaj dysku twardego
SSD
Rodzaj dysku twardego
HDD

Opinie

Brak opinii

DELL Inspiron 15 5570 (55702739KTR1SSD)

100% poleca ten produkt

MSI GL72 (GL72 6QC-219XPL)
  1. Jeśli chodzi o wiatrak, to istnieje program, który można pobrać ze strony producenta. Dzięki niemu można ustawić, przy jakiej temperaturze procesora ma się załączać. Jeśli ktoś używa kompa tylko do przeglądania internetu, kiedy procesor mało pracuje ma szansę doświadczyć ciszy ustawiając sobie temperaturę włączenia wentylatora na 60-70 stopni. Przy bardziej wymagających zadaniach procesor jednak przekroczy tą temperaturę i wiatrak będzie buczał. Nie jest to jakieś uciążliwe wycie, ale na dłuższą metę może być uciążliwe. Dźwięk jest taki sobie, choć na tle produkowanych obecnie laptopów nawet niezły, o ile ściągnie się sterowniki Nahimic. Co ciekawe laptop trudno się otwiera, bo górna pokrywa jest krótsza od dolnej. W ogóle zaobserwowałem, że wiele laptopów ciężko obecnie się otwiera, bo nie mają wystających elementów w postaci zatrzasków trzymających razem ekran i podstawę. Obudowa jest wykonana z przyjemnego matowego plastiku ale niestety mocno jest podatna na palcowanie. Zastrzeżenia mam do cd romu. Po pierwsze jest tak usytuowany, że przy przenoszeniu łatwo nacisnąć przycisk go otwierający. Po drugie w czasie jego pracy chwycenie obudowy w okolicy cd romu powoduje, że obudowa się ugina a włożona płyta się o nią obciera. To by było na temat wad modelu. Do zalet można zaliczyć wydajność w grach, która jest bardziej zasługą procesora niż karty graficznej. Bardzo spodobała mi się też matryca, która jest jasna i kontrastowa. Aha i na koniec dodam, że klawisz Del został umieszczony zupełnie od czapy, a między spacją a prawym Alt jest jeszcze inny klawisz, co tez może okazać się trochę niewygodne.

    Opinie napisał(a) testomaniak dnia

  2. Genialnia jakość wykonania oraz jakość matowej matrycy. Klawiatura od SteelSeries najlepsza z jaką się do tej pory spotkałem w laptopach. Głośniki dość wydajne choć spodziewałem się więcej po czterech sztukach; niestety po rozebraniu okazało się że mój model jest wykastrowany z subwoofera w przeciwieństwie do tych droższych(subwoofer dość pokaźny trzeba przyznać) Generalnie za tą cenę, jeżeli nie przeszkadzają gabaryty zdecydowanie najlepszy sprzęt. Z wad należy wymienić czas pracy na baterii - maratończyk to nie jest około 2-3h. Niestety wentylator chodzi cały czas na 3300 RPM niezależnie czy laptop jest w spoczynku czy coś robi - jest to dość uciążliwe i chyba niemożliwe do wyeliminowania. Jeżeli komuś to nieprzeszkadza to bezkonkurencyjny w tej cenie. A zapomniałbym nie dało rady zainstalować Win7 z USB - z płyty jeszcze nie próbowałem ale napotykamy typowy problem zapytania o sterowniki, nie pomaga przemienianie portów USB i zmiany w BIOS(wypróbowałem chyba wszystkie konfiguracje). Dopiero po włożeniu płyty z Win7 się udało, ale kolejny problem - nie można zainstalować Windows 7 na danej partycji z powodu jakiegoś nieznanego błędu. Diskpart i clean partition w niczym nie pomaga także chyba jestem zmuszony pozostać na Win10. Szkoda, MSI oferuje sterowniki Win7x64 do tego modelu.

    Opinie napisał(a) Zwodek dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki